previous arrow
next arrow
Slider

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Háčkuj v parku

september 12 -15:00 - 17:00

Prekonajme už po tretíkrát rekord v háčkovanív Kulturparku

Už po tretíkrát vás pozývame na stretnutie HÁČKUJ V PARKU, ktoré sa bude konať 12.septembra od 15:00 do 19:00 pri príležitosti oslavy Medzinárodného dňa háčkovania v Kasárňach / Kulturparku. Zároveň sa pokúsime prekonať minuloročný slovenský rekord. Pred rokom sme vytvorili ustanovujúci rekord v najväčšom počte (102) háčkujúcich ľudí na jednom mieste.

Cieľom podujatia je preniesť háčkovanie z domov na verejnosť, vytvoriť malé sídliskové komunity, ktoré sa spoja do väčšej pri tvorbe rozsiahlejšieho projektu.Akcia Háčkuj v parku je súčasťou väčšieho projektu Háčkované grafity, ktorého hlavným cieľom je tvorba háčkujúcej komunity v Košiciach za účelom spríjemnenia voľného času, skrášlenia mesta, vzájomnej inšpirácie.

„Pri príležitosti Medzinárodného dňa háčkovania sme sa rozhodli, že spoločne so zapojením širokej verejnosti zdoláme vlastný rekord, ktorý doteraz bol zaznamenaný – teda 102 háčkujúcich ľudí na jednom mieste z roku 2018,“ vysvetlila Silvia Lukačínová, organizátorka podujatia.

Pre koho je podujatie určené? Pre všetkých, pre mladých, starších, starých, deti, ženy, mužov, pre každého, kto má rád háčkovanie, kto chce svoju vášeň zdieľať s inými a ľuďmi a pre každého, kto sa chce stať súčasťou stále sa zväčšujúcej háčkujúcej komunity v Košiciach. Návštevy z iných miest sú pravdaže tiež vítané.

Akcia bude mať charakter pikniku, tak prosíme účastníkov, prípadne podporovatelia rekordu, aby si doniesli dek na sedenie na tráve. Pre tých, ktorým je sedenie na zemi nepríjemné, budú k dispozícii stoličky. V prípadenepriaznivého počasia sa bude stretnutie konať v interiéri v budove ALFA.

Vstup na podujatie je voľný.

Podrobnosti

Dátum:
september 12
Čas:
15:00 - 17:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kasarne / Kulturpark
Kukučínová 2
Košice,