previous arrow
next arrow
Slider

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm

október 16 - október 17

NENECHAJTE SI UJSŤ FILMY, KTORÉ VÁM ZMENIA POHĽAD NA SVET

♻️Filmový festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM prináša do Košíc výber oceňovaných dokumentárnych filmov z celého sveta. Naším cieľom je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

☀️Festival štartuje už ráno! Doobedie patrí deťom z vopred prihlásených základných a stredných škôl. V rámci nášho Junior festivalu sa zameriavame na environmentálnu výchovu žiakov, kde prostredníctvom krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učíme deti k zodpovednosti voči nášmu prostrediu.

🎥Podvečer patrí kinosála verejnosti. Pohodlne sa usaďte a nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku. Okrem jedinečných dokumentárnych filmov z celého sveta vám prinášame aj sprievodný program „mimo plátna“, kde diskutujeme s našimi hosťami na aktuálne témy.

SPRIEVODNÝ PROGRAM:
STREDA 16.10.
18:00 🎤MIMO PLÁTNA: KOMPOSTOVAŤ MÔŽE KAŽDÝ
ŠTVRTOK 17.10.
18:00 🎤MIMO PLÁTNA: KDE BOLO, TAM BUDE! TURISTIKOU K ROZPRÁVKOVÉMU SLOVENSKU

📢U nás máte VSTUP VOĽNÝ!
Vezmite rodinu, partnerov, kamarátov a príďte nás pozrieť. Tešíme sa na vás!

Viac informácií o filmovom a sprievodnom programe nižšie v diskusii podujatia a na:
https://www.ekotopfilm.sk/kosice

Podrobnosti

Začiatok:
október 16
Koniec:
október 17
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kasarne / Kulturpark
Kukučínová 2
Košice,