previous arrow
next arrow
Slider

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Remeselné a Vianočné trhy Terasa

22. novembra 2019 - 21. decembra 2019

Terasa ako prvá v Košiciach štartuje svoje trhy. Už od 22.11. ponúkne každodenný program, tradičnú gastronómiu, remeselníkov aj živý betlehem.

_______________________________________________________________________________________________

Košice-Západ, 22.11.2019

 

Najväčšia košická mestská časť Západ aj tento rok pripravila celomesačné podujatie, ktoré obohatí predvianočnú atmosféru nielen Terasanom, ale aj všetkým Košičanom už od tohto piatku 22. novembra až do 22. decembra. Súčasť podujatia v podobe remeselných trhov príde už počas prvého programového víkendu, teda od piatku sa na námestí pred OC Galéria i vo vnútri odprezentujú remeselníci mnohých cechov. Nebude chýbať ani hudobno-zábavný program v podaní moderných či ľudových formácií, pre deti bude pripravené animačné popoludnie s rozprávkovými a hudobnými pásmami.

 

Terasanské trhy odštartujú plejádu takmer každodenných vystúpení mnohých skupín, umeleckých kolektívov i detských aktivít, ktoré potrvajú až do samotných Vianoc. Veľké otvorenie trhov tento piatok zároveň prinesie aj efektné rozsvietenie 15 metrov vysokého vianočného stromu za podpory svetelných a pyrotechnických efektov. Nebude chýbať ani obľúbený živý betlehem so zvieratkami, ktorý bude pútať najväčší záujem hlavne u detí. Tie ich budú môcť nakŕmiť pripravenými jabĺčkami, či mrkvičkou a zároveň môžu návštevníci prispieť na dobrú vec, podporu azylového útulku zvierat.

 

Program bude tematický rozdelený na rôzne žánre ako pop, country, folklór či vystúpenia talentovaných detí a mládeže. Tých menších návštevníkov potešia vždy v sobotu detské programy a maľovanie na tvár. Ak sme spomenuli, že sa na Terase počas celého mesiaca trhov striedajú mnohé hudobné skupiny, za všetky spomeňme Bon Jovi revival, Dip band, Riverstone, Žbirka revival, Los Masakeros či Michaella s kapelou a mnoho ďalších; ľudové hudby vždy v piatok večer, alebo aj country bandy počas štvrtkových večerov. Tých menších návštevníkov potešia vždy v sobotu detské hudobné vystúpenia v podaní Uja Ľuba, Kúzelníka Gabiho, Toma a Ela, Slovenských detských pesničiek či Danky a Janky.

 

 

 

 

Aj k terasanským trhom budú neodmysliteľne patriť pochúťky vianočnej gastronómie i tradičné varené nápoje. Hitom bude zaručene varené vínko v rôznych podobách s príchuťami ako arónia, levanduľa, slivka, egreš či broskyňa, alebo tokajská klasika Furmint. Z iného súdka napríklad goralský, či bylinkový punč, alebo medovina s viacerými prísadami. Za zmienku stojí aj varené pivo porter s včelím medom, alebo miešané drinky z „čaju spod Tatier“. Z jedál nebude chýbať široká ponuka tradičných pečených špecialít z grilu, trdelník, langoš, pečené gaštany či vafle. Popri gastronómii bude k dispozícii aj ponuka „hand-made“ remeselníkov či pernikára, ktorá poskytne originálny darček pod vianočný stromček. Ako zvyčajná súčasť trhov bude aj tento rok týždeň pred Vianocami predaj kaprov. Počas piatkov budú návštevníci môcť symbolicky prispieť na charitu, a to výťažkom z rozdávania starostovskej čačiny, kapustnice, medovníkov či gulášu. Nedeľný program zas vyplnia ľudové zvyky, tradície a koledy v podaní folklórnych skupín a spevokolov.

 

Kompletný program s pravidelnou aktualizáciou nájdete na FB profile „Košice Západ Terasa“ a na webovom sídle www.kosicezapad.sk.

 

 

 

Podrobnosti

Začiatok:
22. novembra 2019
Koniec:
21. decembra 2019
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

OC Galéria
Toryská 5