previous arrow
next arrow
Slider

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

TATA BOJS

november 23 -21:00

TATA BOJS PRÍDE DO KOŠÍC !

Pražská alternatívna hudobná skupina  sa predstaví  v Tabačke

Košice – Najlepšia z  najlepších – tak sa dá nazvať nová show hudobnej skupiny, ktorá príde  na Slovensko! Už legendárni Tata Bojs  vystúpia v Košiciach. Majstri skvelej hudby a neuveriteľných slovných hračiek  Vám vyrazia dych! Kapela, ktorá absolvovala svoj prvý koncert už v 14-tich rokoch Vám príde ukázať ako to vie na javisku rozbaliť. Neuveriteľne pohybovo disponovaný  Mardoša spolu s presným Milanom, Vám spolu s ostatnými členmi kapely predvedú ten najlepší rock v tomto roku. Všetko to vypukne 23.novembra o 21.00  . Vstupenky  – 20€ sa  predávajú exkluzívne v sieti www.listocheck.sk : https://listocheck.sk/detail/tata-bojs

 

Nápad založiť kapelu mali dvaja spolužiaci, Milan Cais (zpev, bicie) a Marek Huňát alias Mardoša ( basgitara),  už počas štúdií na základnej škole na pražskej Hanspaulke. Do svojej skupiny prijali dalšieho spolužiaka gitaristu Marka Padevěta, ktorý tiež spieval a neskôr hral aj na klarinet. Prvý koncert skupiny Tata Bojs sa odohral 29. júna 1988 v telocvični základnej školy, v ktorej dostali o deň neskôr svoje posledné vysvedčenie. Tým začala kariéra skupiny v pražských aj mimo pražských hudobných kluboch. Postupne sa stali títo mládenci s piskľavými  hláskami atrakciou klubovej scény a často robili  predkapelu skúseným hudobníkom. Publikum si obľúbilo predovšetkým  Mardošove vtipy, ktorými v prestávkach medzi pesničkami bavil publikum.

Kapela potom  za viac, ako  30 rokov existencie prešla razantnými zvukovými obratmi. Vznikli neuveriteľné albumy ako napríklad Futuretro, Biorytmy , koncepčný album s príbehom – Nanoalbum, ku ktorému zároveň vydali i knihu alebo realisticko-enviro album Kluci kde ste? . Albumy Ležatá Osmička a A/B už len podtrhli ich neuveriteľne potentnú tvorbu. Koncert v Karlíne spolu so Symfonickým orchestrom bol zavŕšením ich koketovania s „vážnou hudbou“, pretože už v minulosti natočili album s klasickým klavírním triom Ahn trio žijúcim v New Yorku (sestry Ahnove, klavír, čelo, husle) . Tata Bojs poctí svojou návštevou Košice a privezie so sebou nielen novo vydanú reedíciu albumu Biorytmy , ktorá bude na 2 – albume vo vinylovej podobe , a ktorú si budú môcť diváci zakúpiť, ale tiež viac ako 400 stranovú čerstvú knihu s názvom TATALOG, která mapuje ich tridsať ročné pôsobenie na hudobnej  scéne, a zároveň predstavuje podrobne ich veľkolepú výstavu. Expozícia v réžii Milana Caisa (ktorý sa okrem hrania v TB venuje už od roku 1988 vizuálnemu umeniu) s názvem TATA 3OJS , prebehla na prelome roku 2018 a 2019 v pražskom centre súčasného umenia DOX a navštívilo ju za necelé 4 mesiace neuveriteľných 33 tisíc návštevníkov. Zaujímavosťou koncertu tiež bude to, že ako špeciálny hosť v Tabačke sa predstaví Tomáš Neuwerth , ktorý sa bude za bicími striedať s Milanom v piesňach, kedy bude frontman TB len spievať . Chlapci sľubujú, že na playliste sa objavia piesne mapujúce všetky albumy.

 

https://listocheck.sk/detail/tata-bojs

Podrobnosti

Dátum:
november 23
Čas:
21:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Tabačka
Gorkého 2