previous arrow
next arrow
Slider

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Festival tanečných domov ROZHYBKOSTI

apríl 4 -9:00

Festival tanečných domov ROZHYBKOSTI vás pozýva do Košíc na zahrievacie kolo. Počas celého dňa sa môžete zapojiť do dielní ľudového tanca, spevu a remesiel. Okrem toho na vás čaká aj kurz zapletania vrkočov, kurz práskania bičom, celovečerné predstavenie TS Kumšt „ONY“či premietanie archívnych filmov atď.

Podujatie je vhodné pre začiatočníkov, pokročilých aj pre deti.

Účinkujúci / lektori: Štefan Štec, Peter Vajda, Vlado Michalko, tanečná skupina Bardfa ľudová hudba Rada Kertisa, Fajta, Martin Topoľovský a ďalší.

Čo je to tanečný dom

Tanečný dom je model vyučovania folklórneho tanca a hudby, ktorý kombinuje tradičné formy tanca a hudby s modernými pedagogickými a akademickými metódami. Účastníci tanečného domu získavajú znalosti od skúsených pedagógov alebo nositeľov tradícií, pomocou výuky a zároveň priamym pozorovaním a imitovaním. Učením doprevádza živá kapela. Každý, bez rozdielu veku, schopností a predchádzajúcich skúseností sa môže stať aktívnym účastníkom. Cieľom je zábavnou formou odovzdať tradície a kultúrne dedičstvo. Myšlienka Tanečných domov (Táncház) vznikla pred viac ako štyridsiatimi rokmi v Maďarsku. Formát tanečných domov je zapísaný do nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO.

Podrobnosti

Dátum:
apríl 4
Čas:
9:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Kasarne / Kulturpark
Kukučínová 2
Košice,