previous arrow
next arrow
Slider

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Klára a Bára

marec 30 -19:00

České herecké hviezdy Eva Holubová a Ivana Chýlková rozosmejú košické publikum radikálnou komédiou Klára a Bára

 

Radikálna komédia o dvoch manželských krízach a jednom úmyselne založenom požiari. Vážne aj humorné situácie zo života rozohrajú v hre Klára a Bára v pondelok 30. marca na pódiu košického Divadla Grand známe herečky Eva Holubová a Ivana Chýlková. Okrem nich sa v autorskej hre Patrika Hartla predstavia Roman Štabrňák v alternácii s Janom Holíkom, Mojmír Maděrič a Barbora Svobodová.

 

Hru Klára a Bára hráte už viac ako desať sezón. Aký vzťah ste si k tejto ženskej dvojici vytvorili?

Eva Holubová: Takmer osobný, a tak sa mi o tom ťažko hovorí. Ak to vezmem profesne a vecne, baví ma na tom to, že v pomerne malom časovom priestore prebieha, aspoň u Báry určite, silný vývoj ich vzťahu. Pretože som si sama niečím podobným v živote prešla, aj keď tam síce nehrala úlohu nevera, lež zrada, vždy mi to príde veľmi silné. Ja by som Kláre odpustiť nedokázala. Možno navonok, ale už by som jej nikdy neverila.

 

Spoločnosť sa mení v mnohých oblastiach, medzi tým aj jej vnímanie či prístup k medziľudským vzťahom. Všimli ste si nejaký posun vo vnímaní témy hry Klára a Bára z pohľadu publika?

Eva Holubová: Ja si myslím, že publikum berie hru rovnako, ako pri jej uvedení. Patrikove hry sú apolitické, ľudia naň chodia, aby sa pobavili, dojali, nabrali akúsi energiu, ktorú bez pochýb majú a ktorú samozrejme musia herci využiť a zúročiť, inak preletí komínom, vyletí oknom, pošmykne sa medzi dverami.

 

Čo sa týka zmien v spoločnosti, myslím si, že naši diváci sú predovšetkým tí, ktorých dianie v politike nezaujíma alebo si od neho potrebujú oddýchnuť. Klára a Bára je hra, ktorá by sa v podstate mohla pokojne odohrávať v 70. rokoch minulého storočia, rovnako ako aj v 90. rokoch, či dnes.

 

Hry o vzťahoch žien a mužov patria medzi divácky obľúbené. Prečo?

Patrik Hartl: Každý človek túži niekoho milovať a byť milovaný. A napriek tomu sa to málokomu podarí tak, aby bol skutočne spokojný. Vieme, aké vzťahy by sme chceli mať, ale väčšinou netušíme, ako ich dosiahnuť a ako si ich udržať. Je to problém, ktorý každého zaujíma. Preto majú diváci radi vzťahové komédie. Teší ich, keď niekto vzťahové problémy reflektuje s humorom. (úsmev)

30.3. (pondelok)

Štart: 19:00 hod.

Miesto: Divadlo Grand, Masarykova 2

Lístky: bit.ly/KlaraBara3003

 

Facebook: https://www.facebook.com/events/2586440664973051/

Podrobnosti

Dátum:
marec 30
Čas:
19:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Divadlo Grand
Masarykova 2
Košice, Slovenská republika